Akdaş Ailesinin yarım asrı aşkın ustalık birikimi ile bugünlere gelmiş olan Akdaş Silah, 100’ü​aşkın çalışanı ile avcıların/atıcıların vazgeçilmezi yüksek kalite ve güvenilirlikten asla taviz vermeden hem yurtiçi pazarına yönelik hem yurt dışında dünyaca ünlü firmalara tedarikçi olarak üretimini sürdürmektedir.
Günümüzde Akdaş Silah; Türk avcısını/atıcısını kaliteyle, yabancı avcıları/atıcıları da Türk malı tüfeklerin kalitesiyle buluşturmak için sıkı bir uğraş içindedir. Ayrıca milli savunma sanayiinde de önemli bir rol oynamaktadır.

AKKAR yivsiz av tüfeği kategorisinde, Churchill, Mammut, Altay, Karatay, Apache, Komanchi, Armstrong, Poseidon, Polaris, Orcap, M-2000, FAC 54, ve Maxi-Mag tescilli markalarına sahiptir.

Tasarımdan bitmiş ürüne kadar tüm üretim aşamaları, Akkar bünyesinde ve Akkar kalitesiyle gerçekleştirilmektedir. Sahip olduğu ISO 9001:2008 kalite yönetim ve TSE uygunluk belgeleriyle kaliteli üretim ilkesini şirket politikası olarak benimsemiş ve uygulamaktadır.

Üretim tesislerini yeni yatırımlarla sürekli geliştiren Akkar, yıllık 100,000 adet üretim kapasitesine sahiptir. Üretiminin %95’ini başta ABD olmak üzere dünya çapında 50’yi aşkın ülkeye ihraç etmektedir.

AKUS Silah Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2003 yılında, av tüfeği imalatında uzman firmaların katılımı ile Huğlu’da kurulmuştur.

Huğlu’nun tüfekcilik deneyiminden köklerini besleyen AKUS, üretiminin talaşlı imalat bölümünde günümüz teknolojisine uygun yazılımlardan, tezgâh ve donanımlardan faydalanmaktadır. AKUS Silah profesyonel bir yaklaşımla, hassasiyeti yüksek tezgâhlar ile birlikte usta ellerin de hünerleriyle, teknoloji ile sanatı buluşturmuş, ülkemizde tüfek üretiminin kalite çizgisini yukarılara taşımıştır.

En kaliteli av tüfeği üretmeyi hedef alan AKUS kısa sürede Türkiye ve Dünyada adından sıkça söz ettirmiş, çok çeşitli modelleri ile av tüfeği ve spor amaçlı tüfek kullanıcılarının beğenisini toplamış ve sektörünün öncülerinden biri olmuştur.

2008 yılında tam anlamıyla adından söz ettirmeye başlayan Armsan ilk av tüfeğini 28 kalibre olarak üretmeye başlamış, sonrasında gelen yoğun talepler doğrultusunda aynı tüfeğin 12 kalibresini de piyasaya sunmuştur. 2009 ve 2010 senelerinde Armsan görmüş olduğu yüksek talep doğrultusunda personel ve makine sayısını arttırarak daha fazla kitleye ulaşmıştır.

Her yıl üstüne koyarak büyük bir büyüme kaydeden Armsan dünya markalarının da dikkatini çekmiştir. 2013 yılı kasım ayında Fransız firması Verney Carron’la yasal ortaklık anlaşması yapmıştır. Bu ortaklık Armsan’ın çıtasını daha yukarıya taşıyarak daha yüksek standartlı ürünler üretmesine imkan sağlamıştır.
Türk silah sektörünün güçlü bir ismi olan Armsan 2015 yılında 100.000 m2’lik yeni fabrikasında en son teknoloji ürünleriyle üretimine devam etmektedir.

Armsan av tüfeği modelleri;
Armsan Phenoma, Armsan A612, Armsan A620, Armsan Paragon, Armsan 10. yıl Özel, Armsan RS-S1, Armsan RS-A, Armsan RS-S, Armsan RS-X, Armsan Tek Kırma, Armsan EOS, Armsan P612, Armsan P620, Armsan Pompalı

İlk başlarda gazlı olarak üretilen modellerden sonra Ata Arms 2000 yılında Pompalı Tüfek üretimine başlamıştır. 2004 yılında ise Kinetik sistem yarı otomatik tüfekleride ürün yelpazesine eklemiştir.
Günümüzde uluslararası bir markaya dönüşen Ata Arms. Teknoloji alanında gerçekleştirdiği yeniliklerle tüm dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Sektörde öncü bir firma olan Ata Arms en son geliştirdiği ve ürettiği Ata Venza için patent başvurusunda da bulunmuştur.60’a yakın ülkeye ihracat yapan Ata Arms dünya çapında bir Türk markasıdır.

Derya Silah Sanayi / Av Tüfekleri 2000 yılında Beyşehir/Konya’da kurulmuştur. Kalite prensibinden asla taviz vermeyen Derya Silah kısa sürede tanınan ve bilinen bir firma haline gelmiştir. 17 yıllık bir geçmişe sahip olan şirket müşteri memnuniyetine verdiği önemle, müşterilerinin güvenini kazanmıştır.

Derya ilk olarak yarı otomatik av tüfeği üretimini gerçekleştirmiş, bu üretimden yaklaşık 5 sene sonra ise süperpoze av tüfeği, tek kırma ve 36 kalibre tüfek modelleriyle üretim serüvenine devam etmiştir. Kalitenin asla tesadüf olmadığı anlayışıyla, üretilen her av tüfeği en ağır ve ciddi kalite testlerinden geçmektedir. Tüm başarısının bu anlayışından geldiğine inanan Derya Silah, %100 yerli üretim damgasıyla tüfek çeşitlerini bir çok ülkeye ihraç etmektedir.

Kurulduğu tarihten bu yana silah sanayi, otomotiv sanayi medikal ve fason bazı sektörlere parça üretimi üzerine yoğunlaşmıştır. Balıklı Silah, av tüfeği ve av malzemeleri ile ilgili ihtiyaçları en kısa süre içerisinde en uygun fiyata en kaliteli şekilde temin etmektedir. Ayrıca havalı tüfek, kurusıkı, av tüfeği ve av tüfeği yedek parça üretimi de yapılmaktadır. Bunun yanında 2015 yılından itibaren şarjörlü av tüfeği 12 kalibre ve 20 kalibre seçenekleri ile üretilmeye başlanmıştır.

HATSAN; dünya ateşli tüfek ve havalı tüfek endüstrisinde, tüfeklerin A den Z ye bütün parçalarını kendi bünyesinde üreten ender fabrikalardan birisidir. Bu şekilde toplam kalite güvencesi en yüksek seviyede sağlanmış olur. HATSAN bünyesinde ağaç işleme, metal işleme, ısıl işlem, yay üretimi, honlama, krom kaplama, meneviş kaplama ve diğer çeşitli kimyasal kaplamalar, metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, kalıp imalatı, kaynak, gravür işleme, namlu delme ve namlu üretimi, hem metal hem de ağaç üzerine lazer markalama, kamuflaj kaplama, montaj, kalite güvence testleri ve tüfek atış testleri gibi bir çok üretim safhası aynı çatı altında yapılmaktadır.

Üretimin dizayn ve mühendislik safhalarında en son teknoloji 3-D CAD sistem ve yazılımları kullanılır. Bütün sentetik parçalar, metal parçalar ve yarı mamuller CAE yazılımları ile analiz edilir.  HATSAN ISO 9001 Kalite Sertifikası sahibidir.

Tek kırma tüfek imalatı ile başlayan HUĞLU serüveni, 1962 yılından sonra çifte, seksenli yıllara doğru süperpoze, doksanlı yılların başlarında da yarı otomatik ve pompalı tüfek imalatıyla devam etmiş olup firma edindiği bilgi ve tecrübesi ile kullanıcının isteği doğrultusunda zengin opsiyonlarıyla sektöründe en geniş ürün yelpazesine sahip bir konuma gelmiştir.

Bugün itibariyla 17.000 m2 si kapalı toplam 25.000 m2 alanda faaliyet gösteren HUĞLU , 548 üye ve 450 çalışanıyla ürettiği tüfeklerin %80 ini başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Fransa’dan Norveç’e, Lübnan’dan Botswana’ya, Şili’den Filipinlere kadar 50 nin üzerinde ülkeye ihraç etmektedir. Ayrıca HUĞLU uluslararası geçerli ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemlerini de bünyesinde hayata geçirmiştir.

Kaliteye her zaman öncelik veren HUSAN; 08.04.2006 tarihinde TÜV CERT ISO 9001:2000 belgesini almaya hak kazanmıştır. 2014 Yılından itibaren TSE TS-870 İS standart ilkelerine uygun şekilde üretimine devam etmiştir.

2008 yılında da Şarjörlü Yivsiz Av Tüfeği yurt dışı ihracat markası MKA 1919 ve yurt içi markası HUSAN ile Konya’nın Beyşehir ilçesinde, yeni fabrikasında av tüfeği imalatına devam etmektedir.

2016 Yılında A.B.D.’de; NRA(National Rifle Association) tarafından atıcılık sporları için de en iyi ürünler arasından Golden Bullseye Awards-Shooting Illustrated Shotgun(Yılın atış tüfeği) ödülünü ilk defa bir türk markası olarak MKA1919 almaya hak kazanmıştır.

ISO 9001:2015 (KYS), ISO 14001:2004 (ÇYS), OHSAS18001:45001(İGS) ISO27001(BGS) Belgelerine sahiptir.

1880’den beri
Silah serüvenine 1880 yılında başlayan SARSILMAZ, Türkiye’de tabanca, askeri silah ve spor silahları üretebilen tek özel kuruluştur.Ödün vermediği kalite anlayışı ve bilgi birikimi ile dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden biridir. 65.000 m² açık, 38.000m² kapalı alanı ile Avrupa’nın en büyük silah üretim tesisi olan fabrikamızda tüm ürünler, yüksek verim ve kaliteyi sağlayan son teknolojik sistemlerle üretilir.

SARSILMAZ Amerika’dan Uzak Doğu’ya, Avrupa’dan Afrika’ya, toplam 76 ülkeye, üretiminin büyük bölümünü ihraç eder. Yurt dışı satışların %50’sinden fazlası SAR USA adıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek özel tedarikçisi SARSILMAZ uzun yıllardır Türk Emniyet Teşkilatı’nın kadro silahını sağlamanın verdiği haklı gururu taşımaktadır. Milli Savunma Bakanlığı ihalelerinde ürünlerinin gösterdiği yüksek performans sonucu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün birimlerinde SARSILMAZ silahları kullanılmaktadır.

Burdur Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Yıldız Silah fabrikası 22.000m² açık 14.000m² kapalı alanda üretim yapmaktadır. Yıllık üretim kapasitesi 60.000 adet av ve spor tüfeğidir. Modern üretim tesislerinde 45 yılı aşkın iş tecrübesiyle çok fazla ürün çeşitliliği olan, müşterilerinin beklentilerine uygun, dünya standartlarında av ve spor tüfekleri üretmektedir.

Yıldız Silah, her müşterisine özel ilgi göstermektedir. Ürün yelpazesine özellikle son dönemde butik ürünleri de eklemiştir. Özel ambalajında, koyu damarlı renkli dipçikli, el gravürlü kişiye özel koleksiyon tüfekleri üretmektedir.

Satış sonrasında teknik bilgi, yedek parça ve garanti konularında müşterilerimizin tüm taleplerine hassasiyetle cevap verilerek maksimum müşteri memnuniyeti sağlanır.